2 hodnocení

Čína Yulan 250g

Káva vhodná pouze pro filtrované metody. Má velmi silné a pevné tělo, výraznou kakaovo-pralinkovou sladkost a mírně vinné aroma v dochuti. 

Na dotaz
Kód: 416
345 Kč 138 Kč / 100 g
Kategorie: Káva
Hmotnost: 0.25 kg

Pro Yalan Li je káva rodinným podnikem. Yalan, její mladší sestra a její dcera spolupracují na provozování DiFan, rodinného podniku na výrobu kávy. Yalan začala podnikat v roce 1992, kdy pracovala v místní kávové společnosti a naučila se pěstovat sazenice. Brzy se prosadila sama a založila školku na prodej sazenic kávy. Se zisky ze svého úspěchu založila vlastní kávovou farmu a poté postavila mokrý a suchý mlýn. Dnes je Yalan známá jako „Iron Coffee Lady“ pro svou odvahu a vytrvalost.

Nebylo to však všechno snadné. V roce 1999 silný mráz zničil její první farmu. Yalan se však nevzdala. Přestěhovala svou rodinu zpět do jejich rodné vesnice a otevřela tam další kávovou farmu, YuLan farmu, kterou provozuje dodnes. Když se tržní ceny v letech 2005 až 2012 zotavily, Yalan použila peníze na stavbu mokrého a suchého mlýna. Tváří v tvář extrémně nízkým cenám v letech 2012 až 2020 Yalan přeorientovala své úsilí na výrobu vysoce kvalitních káv, aby za své šarže získala vyšší ceny. Yalan v tom pomáhá její dcera Xuelian, která vystudovala univerzitu a studuje zpracování kávy. Yalan a Xuelian oficiálně založili DiFan v roce 2019 a Xuelian od té doby společnost řídí. 

 

ZPRACOVÁNÍ naturální anaerobic 
REGION Yunnan
ODRŮDA Catimor
NADMOŘSKÁ VÝŠKA 1200 m.n.m.